همزمان با بیست و نهمین سالروز عملیات حماسه آفرین و سرنوشت ساز مرصاد ،امام جمعه و فرماندار شهرستان دوره چگنی و دکتر بردیا رییس شبکه بهداشت شهرستان به اتفاق جمعی از پرسنل و کادر پزشکی – درمانی بیمارستان امام خمینی ( ره ) شهرستان دوره چگنی و همکاران دکتر محمد ناصری فرزند شهید ناصری با خانواده سردار شهید علیرضا ناصری دیدار کردند .
پس اقامه نماز جماعت مغرب و عشا ، مراسم پر فیض دعای کمیل نیز در منزل شهید ناصری برگزار گردید . در پایان این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حسین زاده آملی امام جمعه شهرستان دوره چگنی به ایراد سخن پرداختند و با تاکید بر جایگاه رفیع شهید از دیدگاه قرآن کریم و احادیث و روایات گفتند : با اولین قطره خونی که از شهید بر زمین می ریزد تمام گناهان او بخشیده می شود و شهید از جایگاه ویژه ای نزد خداوند برخوردار می گردد .

ایشان با اشاره به سخنی از حضرت امام ( ره ) خاطر نشان کردند : خانواده شهدا نیز بواسطه گذشت و ایثارگری خود از جایگاه خاصی در جامعه برخوردار هستند و به فرموده امام ،”چشم و چراغ ملتند” و تکریم شهدا و خانواده شهدا به توجه با حماسه آفرینی ها و رنج و مشقتی که متحمل شده اند و عزیزان خود را در راه اسلام فدا نموده اند ؛ بر همه ما لازم است .

ایشان یاد و خاطره همه شهدا بخصوص سردار شهید علیرضا ناصری را گرامی داشتند و گفتند : جای خوشحالی است که فرزندان شهید ناصری نیز در مسیر انقلاب و اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی حرکت می کنند و ادامه دهنده راه پدر شهیدشان هستند .
در ادامه،مهندس ترابی فرماندار شهرستان دوره چگنی نیز با اشاره به نقش آفرینی مردم در صحنه های مختلف قبل و بعد از انقلاب ، گفتند:کسانی همچون شهید ناصری از ابتدای انقلاب و دوران مبارازت بر علیه رژیم سابق در صحنه حضور داشتند ، در جریان پیروزی انقلاب نیز نقش تاثیرگذاری داشتند و بعد از پیروزی انقلاب نیز در میدان های مورد نیاز انقلاب حضوری فعال و پررنگ داشتند و از هیچ تلاش و مجاهدتی دریغ نورزیدند و برای به ثمر نشستن آرمانهای انقلاب جانفشانی کردند .
ترابی افزود : بنده به سبب خویشاوندی ، این شهید عزیز را از نزدیک می شناختم . شهید ناصری بسیار با اخلاق و خوش خلق بودند و همیشه لبخندی بر لب داشتند . از همان بدو تشکیل سپاه در سال ۱۳۵۸ به عضویت این ارگان انقلابی در آمد و به همراه برادران و جمع قابل توجهی از اقوام و نزدیکان عضو سپاه در ماموریت های متعددی از جمله : غایله های خلق عرب ، کردستان و … حضور پیدا کردند. ایشان در ۸ سال دفاع مقدس نیز حضور مداوم و موثر داشتند و تا واپسین روزهای دفاع مقدس به نبرد با دشمن متجاوز پرداختند تا این که سوم مرداد ۶۷ در عملیات مرصاد مجروح و چند ماه بعد به شهادت رسیدند .
ترابی خاطرنشان کرد : امروز نیز تداوم راه شهدا ضروری و لازم است و سلایق مختلف و گرایشات متعدد بایستی برای حفظ خون شهدا و تحقق آرمانهای امام و ارزش های انقلاب ، همانگونه که حضرت امام فرمودند : با توکل بر خدا و با وحدت کلمه و اتحاد و برادری تلاش کنند .
در این جلسه یکی از فرزندان شهید ناصری گفتند : شهدا برای اسلام و انقلاب جانفشانی کردند و صرفا به خانواده خود تعلق ندارند . شهدا مفاخر ملی و دینی ما هستند و حرکت در راه شهدا که راه عزت و سربلندی و موفقیت کشور و ملت است امری حیاتی است .
ایشان گفتند: به فرموده مقام معظم رهبری : “هر چه امروز کشور ما دارد و هرچه در آینده بدست بیاورد به برکت خون این جوانان شهید است “. پس بایستی فراموش نکنیم که شهدا جانشان را برای حفظ دین و عزت کشور فدا کردند و دستاوردهای امروز ما که کم هم نیستند و از جمله مهمترین آن : استقلال ، عزت ، پیشرفت و آبادانی ملت و کشور ماست ؛ حاصل مجاهدت و جانفشانی شهدایی همچون شهید ناصری است که پس از مجروحییت در عملیات مرصاد نزدیک به ۵ ماه نیز سخت ترین دردها را تحمل کرد و سرانجام به فیض شهادت نایل آمد ند.
فرزند شهید ناصری خاطر نشان کردند : به فرموده رهبر انقلاب : « زمان همه چیز را کهنه می کند بجز خون شهید » و ما امروز به عینه می بینیم که این جمله معنایی به عمق تاریخ اسلام دارد.نزدیک به ۱۴۰۰ سال پیش واقعه جانگداز کربلا اتفاق افتاد و امام حسین ( ع ) و ۷۲ یار با وفایش مظلومانه به شهادت رسیدند ولی این پایان ماجرا نبود و همان خونهای به ناحق ریخته باعث بقای اسلام شد و هنوز که هنوز است خون انسان های مسلمان و شیعه و همه آزادگان جهان را به جوش در می آورد و برای عروج به بام معنویت و رهایی از چنگال مستکبرین و ظالمین به آنان جهت و حرکت می بخشد. انقلاب ما هم تداوم راه واقعه کربلا و شهدای نینوا بود و همچنان نیز با قوت و قدرت در این مسیر تا اتصال به انقلاب جهانی منجی عالم بشریت گام بر می دارد.
ایشان گفتند : همانگونه که رهبر انقلاب می فرمایند : « تکریم شهیدان به آن است که این ملت هرگز در برابر مستکبرین سر تعظیم فرود نیاورد ».
فرزند سردار شهید علیرضا ناصری گفتند : علیرغم توفیقات مهمی که در طی این سی و چندساله عمر با برکت انقلاب بدست آمده است ، اما بپذیریم که تا حدودی از مسیر شهدا دور شده ایم و اگر امروز مشکلاتی بخصوص در زمینه فرهنگی و حتی کم رنگ شدن اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی و تغییر سبک زندگی در جامعه اسلامی و انقلابی ما مشاهده می شود ؛ حاصل کم کاری برخی مسئولین و یا دستگاههای اجرایی است و یا اثر تبلیغات و ترکش های جنگ فرهنگی دشمن است .لذا تنها راه اصلاح و تنها چاره نجات ، بازگشت دوباره به مسیر شهدا که همان مسیر و راه اسلام و انقلاب و آرمانهای بلند حضرت امام است ، می باشد .
ایشان با تاکید بر ضرورت زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا گفتند : به فرموده رهبر فرزانه انقلاب : « زنده نگداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست …. و یاد شهدا باید همواره در فضای جامعه زنده بماند » . و اگر این گونه شود ؛ آن وقت « با این ستاره ها می شود راه را پیدا کرد » .
گفتنی است : سردار شهید علیرضا ناصری اولین فرمانده نیروهای اعزامی به کردستان در سال ۵۹ تا ۶۰ بوده اند . ایشان در سال های ۱۳۶۰ و ۱۳۶۱ و به مدت دو سال فرمانده سپاه چگنی بوده اند و با محوریت اقدامات فرهنگی و برخورد قاطع و قانونی نظم و آرامش و امنیت را در آن برهه حساس که ضد انقلاب فعالیت گسترده ای در زمینه جذب نیرو و عضو گیری در آن منطقه داشتند ، را بعمل آورده اند .
شهید ناصری علاوه بر مسئولیت های متعدد در راستای مبارزه با ضد انقلاب داخل استان و سایر نقاط کشور ، مسئولیت های متعددی در دوران ۸ ساله دفاع مقدس ، از جمله : فرمانده اولین یگان اعزامی لرستان برای مقابله با ضد انقلاب در کردستان ، فرمانده گردان در آزادی خرمشهر و سوسنگرد و …. را بر عهده داشته اند .
سردار شهید علیرضا ناصری در طول ۸ سال دفاع مقدس در دهها عملیات بزرگ و کوچک با مسئولیت های مختلف نیز حضور داشته اند .آخرین مسئولیت ایشان نیز مسئول محور پشتیبانی لشگر ۵۷ حضرت ابوالفضل ( ع ) در دوران دفاع مقدس و عملیات مرصاد بوده اند و سوم مرداد ماه ۱۳۶۷در منطقه عملیاتی سرپل ذهاب مجروح و در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۶۷ به شهادت رسیدند .
ایشان شهید شاخص تدارکات و پشتیبانی لشگر ۵۷ حضرت ابوالفضل ( ع ) و سپاه لرستان در ۸ سال دفاع مقدس بوده و یکی از سرداران شهید و شاخص آماد و پشتیبانی کل سپاه در ۸ سال دفاع مقدس می باشند.
در این جلسه جمعی از فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع و عملیات ظفرمند و سرنوشت ساز مرصاد از جمله : حاج مراد ناصری جانشین گردان انبیاء لشگر ۵۷ حضرت ابوالفضل ( ع ) و برادر سردار شهید علیرضا ناصری ، سرهنگ اسدی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مسئولین گردان انبیاء در عملیات مرصاد ، رسول ناصری از رزمندگان بسیجی و برادر شهید و … حضور داشتند .

 

www.shahidnaseri.ir
shahidnaseri67@
m.naseri960506

ارسال دیدگاه

سوابق و فعالیت‌ها
سلام بر همه مجاهدین راه خدا که از دستورات الهی بدون هیچگونه عذر و بهانه ای اطاعت و جانفشانی می کنند و سرانجام در راه خدا به شهادت می رسند. سلام و درود خداوند به رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی فرزند پاک امام حسین ( ع ) و پرچمدار مبارزه با ظلم و استکبار در عصر حاضر، سلام و درود بر آن مجاهد نستوه که شب و روز ، یک لحظه از یاد خدا غافل نیست. کما این که مسئولیت سنگینی بر دوش دارد. سلام و درود خدا بر ملت مسلمان ایران که از این مصیبت ها و گرفتاری ها خسته نشده و نمی شوند. امیدوارم که خسته نشوند تا انقلاب خود را به جهانیان صادر نمایند.