«بسم رب الشهداء و الصدیقین»

 

خداوند متعال در قرآن کریم و در سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۶۹ می فرماید؛
وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ

ترجمه: (ای پیامبر!) هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته [شهید] شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.

.

برابر کلام خداوند در قرآن کریم؛ یقینا شهید، زنده و شاهد است و غیبت فیزیکی، به معنای پایان وجودی او نیست. اما، هجرت و غیبت ظاهری و جسمانی – ضمن افتخار به جایگاه معنوی و مقام رفیع شهیدان – برای عزیزانش، بسیار سخت و دردناک است. گذشت زمان و آمدن و رفتن روز و ماه و سال نیز نه تنها این زخم عمیق و درد کهنه را به فراموشی نمی سپرد، بلکه هر روز و هر ماه و هر سال که از عروج این عزیزان و مجاهدین و اسطوره ها می گذرد، درد دوری و فراق آنان بیشتر و بیشتر می شود و این زخم کهنه، تازه و تازه تر می گردد.

هر ساله؛ فصل پاییز و آذرماه یادآور خاطره تلخ و دردناک هجران و آسمانی شدن سردار شهید علیرضا ناصری است. به روح پاک این مرد بزرگ و همه شهدای گرانقدر این مرز و بوم درود می فرستیم.

 

 

 ایام شهادت سردار شهید علیرضا ناصری را گرامی می داریم

 

 

🍁فصل 🍂خزان 🍁

شود یاد تو از یادم فراموش؟!
مگر! روزی که گردم، چون خاموش
دوباره فصل پاییزِ خزانت
رسید و جان ز هجرانت سیه پوش
***
و بازهم آذر و آن روز پر درد
مرا یاد از غمی آرد جگر سوز
غمی سنگین و سوزان همچو آتش
که می سوزد تَن و جانم شب و روز
رَوَد از رفتنت صد سال دیگر
زَنَد قلبم به یاد تو شب و روز
***
تو هستی زنده ای تا روز محشر
دریغا! دیده ما گشته بی نور

 

 

✍شعر: م. ناصری؛

به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید علیرضا ناصری

 

 

* این مطلب، چند روز قبل منتشر شد که متاسفانه هک و حذف شد.

 

www.shahidnaseri.ir

۱۴۰۰۰۹۰۷

ارسال دیدگاه

سوابق و فعالیت‌ها
سلام بر همه مجاهدین راه خدا که از دستورات الهی بدون هیچگونه عذر و بهانه ای اطاعت و جانفشانی می کنند و سرانجام در راه خدا به شهادت می رسند. سلام و درود خداوند به رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی فرزند پاک امام حسین ( ع ) و پرچمدار مبارزه با ظلم و استکبار در عصر حاضر، سلام و درود بر آن مجاهد نستوه که شب و روز ، یک لحظه از یاد خدا غافل نیست. کما این که مسئولیت سنگینی بر دوش دارد. سلام و درود خدا بر ملت مسلمان ایران که از این مصیبت ها و گرفتاری ها خسته نشده و نمی شوند. امیدوارم که خسته نشوند تا انقلاب خود را به جهانیان صادر نمایند.