«بسم رب الشهداء والصدیقین»

.

.

هرگزم نقش تو از لوح دل و جان نرود
هرگز از یاد من آن سرو خرامان نرود
هر چه جز بار غمت بر دل مسکین من است
برود از دل من، وز دل من آن نرود

.

.دلنوشتهدد

دلنوشته:

۲۴ آذر ۱۳۶۷ تلخ ترین روز عمرم که هرگز فراموش نمی شود! سی و سه سال از عروج خونین و آسمانی شدنِ روح پاک و مطهرت، در واپسین روزهای آخرین ماه از فصل خزان می گذرد و هنوز هم، خاطره تلخ آن روز سرد و بارانیِ آذر ماه و بعد از آن، وداع ناباورانه و زود هنگام، با جسم پاک و  نازنینت، غمی است بزرگ که تا همیشه بر سینه ام سنگینی می کند!
اما تو! با رفتنت به سعادت و آرامش ابدی رسیدی و من با ماندنم؛ به جبر روزگار، بار سنگین هجرانت را بدوش می کشم و در غم فراق جانسوزت، همچون شمعی می سوزم و ذره ذره آب می شوم!
با معیارهای مادی و ابزار زمان، شاید، گذشتِ این همه سال از فراقت، مدت کمی نباشد، اما مگر عشق و دل؛ زمان و مکان و فاصله می شناسد؟! مگر نه این است که هر چه فاصله بیشتر می شود، عطش دیدار بیشتر و عیار ارادت ها بالاتر می رود؟!
به شهادتِ حضور همیشگی ات، در همه این سالها، یاد و خاطره تو، در دل و جانم غبار فراموشی نگرفته و لحظه ای از ذهن و قلبم جدا نشده و نمی شود؛ شود یاد تو از یادم فراموش؟! مگر روزی که گردم چون تو خاموش!
من! به حسِ بودنت زنده ام و به عشق دیدنت، لحظه شماری می کنم!
آرزو دارم روزی با همین چشمان دنیوی و در این دنیا، بار دیگر، چشمم به نور وجودت منور شود؛ اما افسوس، دست کوتاه زمینی من کجا و جایگاه بلند آسمانی تو کجا! دلم می خواست دیدگانم، حضور روشن و نورانی ات را آنگونه که باید، درک می کردند! افسوس! که سهم و قسمتم چیزی جز اشک و آه نشد! اما! این دلیل نبودن تو نیست! چون بنا به وعده الهی، تو می بینی و می شنوی و من به بودنت ایمان دارم و می دانم؛  تو هستی، زنده ای تا روز محشر/ دریغا دیده ما گشته بی نور!

.

www.shahidnaseri.ir

۴۰۰۰۹۲۱

ارسال دیدگاه
سوابق و فعالیت‌ها
______ «بسم الله الرحمن الرحیم» _____
سلام بر همه مجاهدین راه خدا که از دستورات الهی بدون هیچگونه عذر و بهانه ای اطاعت و جانفشانی می کنند و سرانجام در راه خدا به شهادت می رسند.
سلام و درود خداوند به رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی فرزند پاک امام حسین ( ع ) و پرچمدار مبارزه با ظلم و استکبار در عصر حاضر، سلام و درود بر آن مجاهد نستوه که شب و روز ، یک لحظه از یاد خدا غافل نیست. کما این که مسئولیت سنگینی بر دوش دارد.
سلام و درود خدا بر ملت مسلمان ایران که از این مصیبت ها و گرفتاری ها خسته نشده و نمی شوند. امیدوارم که خسته نشوند تا انقلاب خود را به جهانیان صادر نمایند.
خدایا! به ما آنچنان قدرت و توفیقی عطا فرما تا هر کاری که انجام می دهیم تنها و تنها در راه تو و برای رضای تو باشد!
خدایا! تو را شاهد می گیرم و باز هم تاکید می کنم که هدف من فقط و فقط حرکت در مسیر مورد خواست و رضایت تو و انجام وظیفه بوده است!
الهی! بارها العفو گفته ایم، پس بحق خوبان درگاهت از خطاها و گناهان ما در گذر و قلم عفو بر روی گناهان و بدی ها ما بکش!
شهید شدن آرزوی من است و از خدای خود می خواهم به جز شهادت در راه خودش، مرگم را قرار ندهد زیرا هیچ مقامی بهتر و بالاتر از شهادت نیست!