«بسم رب الشهداء و الصدیقین»

انتشار بخش هایی از فیلم اولین کنگره ملی سرداران و 4000 (4500) شهید تدارکات و پشتیبانی (لجستیک/ آماد) سپاه توسط سایت رسمی سردار شهید علیرضا ناصری، به نظر می رسد انتشار بخش هایی از فیلم این کنگره، با گذشت بیش از 10 سال از برگزاری آن، برای علاقمندان خالی از لطف نباشد. لذا به تدریج، بخش های از این مراسم با شکوه در همین صفحه منتشر خواهد شد.

اولین کنگره ملی سرداران و 4000 (4500) شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه در تاریخ 20 مهرماه 1391 در سالن همایش های برج میلاد تهران با حضور مسئولین عالی رتبه کشوری و لشگری، فرماندهان، رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس، خانواده معظم شهدا و دیگر اقشار مردم و مسئولین با هدف ارج نهادن به مقام والای شهدا بخصوص تجلیل از رشادت ها و جانفشانی سرداران، فرماندهان و شهدای پرتلاش و پراثر تدارکات و پشتیبانی سپاه در هشت سال دفاع مقدس(1367-1359) برای اولین بار پس از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.

در این کنگره، 16 سردار و فرمانده شهید به عنوان شهدای شاخص تدارکات و پشتیبانی کل سپاه در دوران دفاع مقدس معرفی و با اهدا لوح سپاس کنگره به خانواده این شهدای والامقام توسط مسئولین عالی رتبه از جمله: ریاست وقت مجلس شورای اسلامی، جانشین وقت فرمانده سپاه پاسداران، فرمانده سپاه در دوران جنگ تحمیلی، وزیر سپاه و مسئول تدارکات و پشتیبانی در دوران دفاع مقدس و برخی مسئولین دیگر، از مجاهدت های این فرماندهان شهید تجلیل بعمل آمد.

سردار شهید علیرضا ناصری فرمانده محور پشتیبانی و جانشین تدارکات و پشتیبانی لشگر 57 حضرت ابوالفضل(ع) یکی از 16 سردار و فرمانده شهید شاخص تدارکات و پشتیبانی کل سپاه در دوران هشت ساله دفاع مقدس و شهید شاخص تدارکات و پشتیبانی سپاه لرستان در جنگ تحمیلی بود که لوح تجلیل و سپاس کنگره توسط ریاست وقت مجلس تقدیم خانواده این شهید والامقام گردید.

همانطور که اشاره شد، سردار شهید علیرضا ناصری علاوه بر اینکه جانشین تدارکات و پشتیبانی لشگر 57 حضرت ابوالفضل (ع) سپاه لرستان بوده اند؛ فرمانده محور پشتیبانی این یگان در بسیاری از عملیات های لشگر 57 نیز بوده اند.

عنوان رسمی لشگر 57 از بدو تاسیس در تاریخ 5 مرداد 1362 تا قبل از عملیات حاج عمران در تاریخ 3 خرداد 1365 «تیپ مستقل 57 حضرت ابوالفضل(ع)» بوده است و پس از حماسه بزرگ حاج عمران توسط این یگان رزمی، به لشگر ارتقاء پیدا نموده و بخش اصلی مسئولیت های سردار شهید علیرضا ناصری در تدارکات و پشتیبانی نیز در زمان لشگر شدن یگان 57 و انجام ماموریت های سخت و مهم و عملیات های بزرگ و موثر همچون؛ بیت المقدس2، حاج عمران، نصر8، کربلای 4، کربلای 5 و مرصاد اتفاق افتاده است. در تبلیغانت و معرفی کنگره ایشان صرفا جانشین تدارکات سپاه لرستان و تیپ 57 (لشگر 57) عنوان شده که عناوین دقیق تر مسئولیت و یگان خدمتی این سردار و فرمانده شهید به شرح ذکر شده تصحیح و تکمیل می گردد.

تکمیل می شود …

 

 www.shahidnaseri.ir

ارسال دیدگاه
سوابق و فعالیت‌ها
_____ «بسم الله الرحمن الرحیم» _____
سلام بر همه مجاهدین راه خدا که از دستورات الهی بدون هیچگونه عذر و بهانه ای اطاعت و جانفشانی می کنند و سرانجام در راه خدا به شهادت می رسند.
سلام و درود خداوند به رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی فرزند پاک امام حسین ( ع ) و پرچمدار مبارزه با ظلم و استکبار در عصر حاضر، سلام و درود بر آن مجاهد نستوه که شب و روز ، یک لحظه از یاد خدا غافل نیست. کما این که مسئولیت سنگینی بر دوش دارد.
سلام و درود خدا بر ملت مسلمان ایران که از این مصیبت ها و گرفتاری ها خسته نشده و نمی شوند. امیدوارم که خسته نشوند تا انقلاب خود را به جهانیان صادر نمایند.
خدایا! به ما آنچنان قدرت و توفیقی عطا فرما تا هر کاری که انجام می دهیم تنها و تنها در راه تو و برای رضای تو باشد!
خدایا! تو را شاهد می گیرم و باز هم تاکید می کنم که هدف من فقط و فقط حرکت در مسیر مورد خواست و رضایت تو و انجام وظیفه بوده است!
الهی! بارها العفو گفته ایم، پس بحق خوبان درگاهت از خطاها و گناهان ما در گذر و قلم عفو بر روی گناهان و بدی های ما بکش!
شهید شدن آرزوی من است و از خدای خود می خواهم به جز شهادت در راه خودش، مرگم را قرار ندهد زیرا هیچ مقامی بهتر و بالاتر از شهادت نیست!